Op 17 november 2021 heeft een aantal personen van de MVG samen met een delegatie van carnavalsvereniging De Knunnekes een bezoek gebracht aan Den Bosch. In de Brabanthallen werd de première van de documentaire “Het verdriet van carnaval” bijgewoond. Filmmaker Frank van Osch portretteert doorgewinterde carnavalsvierders uit Brabant en Groenlo in een sobere film. Carnaval ten tijde van de coronacrisis; geen feestende massa’s, enkel lege straten, halfvolle glazen en prachtige verhalen. Ondanks het sobere karakter waren er ook genoeg hilarische momenten waardoor het toch een verrassend veelzijdige film is die het publiek van begin tot eind wist te boeien. De film werd vertoont met livemuziek verzorgt door Koninklijke Harmonie ’s-Hertogenbosch.

De film zal op 4 en 5 februari 2022 ook vertoont worden in Groenlo. City-Lido wordt dan omgetoverd tot een ware filmzaal voor een 300-tal bezoekers per voorstelling. In Groenlo verzorgt de MVG, muziekverenging Groenlo, de livemuziek onder de film. Daarvoor wordt momenteel al druk geoefend. Verdere info over bv. kaartverkoop volgt nog.