Zoals ieder jaar heeft Muziekvereniging Groenlo ook dit jaar op 4 mei met het vestingstadorkest de muzikale omlijsting van de herdenkingsdienst in Groenlo verzorgd. De dienst was georganiseerd door het 4 mei comité Groenlo bij het 4 mei monument aan de Lichtenvoordseweg. Thema van 2023 was Leven met Oorlog.

Er werd door het Vestingstadorkest een aantal passende stukken ten gehore gebracht. Uiteraard mochten de “Last Post”, gespeeld op trompet door Marieke Ressing vlak voor 8 uur, en het Wilhelmus na de twee minuten stilte niet ontbreken.

Het was een indrukwekkende dienst met naast de bloemleggingen sprekers, gedichten en het loslaten van duiven. De dames van zangroep Colorful uit Groenlo hebben ook twee nummers gezongen. Er waren veel kinderen aanwezig van de Sint Ludgerus school uit Zwolle die diverse taken hadden tijdens de dienst.

Foto’s door Marcel Houwer